KATALOG: Hanna Łuczak. Częstotliwości malarstw: prace z cyklu “Czas, Historia, Pamięć”

Wydawca: Fundacja 9/11 Art Space
Partner: Galeria Piekary
Tekst: Paweł Polit
Tłumaczenie: Szymon Nowak
Redakcja: Magdalena Piłakowska, Emilia Chorzępa
Fotografie: Sławomir Obst, Zygmunt Gajewski
Projekt graficzny i skład: Szymon Sznajder

HANNA ŁUCZAK (ur. w 1959 r. w Gnieźnie) w latach 1980–1984 odbyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. W 1984 roku uzyskała dyplom z malarstwa i rysunku, w tym samym roku rozpoczęła też pracę jako pedagog na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie profesor, prowadzi IV Pracownię Rysunku. W 1986 roku zostało jej przyznane przez Ministra Kultury i Sztuki stypendium dla młodych twórców. W latach 1981–1990 współprowadziła Galerię Akumulatory 2 w Poznaniu. W 1992 roku otrzymała półroczne stypendium pobytowe Riverscape, przyznane przez Arts Council w Cleveland (Wielka Brytania), a w 2007 roku roczne stypendium twórcze, przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Hanna Łuczak została odznaczona w 2015 r. Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artist”. Artystka mieszka i pracuje w Poznaniu.

Dofinansowano z budżetu Miasta Poznania